Sklep internetowy AGD kontra sklep stacjonarny AGD

sklep internetowy agd

Sklep internetowy AGD

Handel przez Internet rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie. Obecnie wartość całego rynku szacuje się na 36-40 mld zł. Polacy poprzez sieć najczęściej kupują sprzęt elektroniczny, odzież oraz buty. W związku z tak dużą popularnością e-handlu, warto zastanowić się, jaka jest przewaga strony internetowej określanej jako sklep internetowy AGD, ewentualnie internetowy outlet AGD nad stacjonarnym.

Ceny produktów

Jednym z najważniejszych kryteriów wpływających na przewagę sklepów internetowych są niższe ceny produktów niż w sklepach stacjonarnych. Ten sam ekspres przelewowy kupowany przez Internet, może kosztować nawet kilkadziesiąt złotych mniej niż w salonie specjalizującym się w sprzedaży sprzętu elektronicznego. Poza ceną, istotne znaczenie dla kupujących ma także ilość dostępnego asortymentu. Stacjonarny sklep rtv agd dysponuje ograniczoną wielkością magazynu oraz ekspozycji, dlatego może oferować swym klientom jedynie wybrane produkty. W sklepie internetowym ilość modeli, jakie można zaprezentować jest praktycznie nieograniczona. Klient trafiający na stronę internetową sklepu może więc wybierać spośród bogatej oferty wzorów i kolorów.

Brak konieczności decyzji pod presją czasu

Co niezwykle ważne, osoby kupujące w sklepach internetowych nie muszą podejmować decyzji pod presją czasu. W związku z tym, że sklepy online są dostępne przez całą dobę, nie ma w nich natrętnych sprzedawców próbujących sprzedać pierwszy lepszy towar. Klient może dokładnie przemyśleć swoje zakupy. Dzięki temu osoba kupująca np. toster zamykany wie, że wybiera najlepszy model spośród produktów dostępnych w sprzedaży. Takie kupowanie ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie pozwala na łatwiejsze kontrolowanie wydatków. Ogromna konkurencja ze strony sklepów internetowych sprawiła, że również niektóre sklepy stacjonarne wprowadziły możliwość kupowania produktów poprzez strony internetowe. Jest to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Klient może kupić drobne AGD lub odzież w sieci, a następnie odwiedzić wybraną placówkę w celu uregulowania płatności i odbioru zamówienia.

Powiązane wpisy