Wypełniacze do paczek z elektroniką

wypełniacze do paczek

Nieodzowne w pakowaniu wypełniacze do paczek

Wysyłka urządzeń elektronicznych, to działanie obarczone sporym ryzykiem uszkodzeń w transporcie. W tym kontekście należy zadbać o odpowiednie wypełniacze do paczek. Prawidłowe zabezpieczenie przesyłki jest bardzo istotne dla zapewnienia bezpieczeństwa jej zawartości. Zwłaszcza, gdy zawiera ona delikatne elementy elektroniki. Wie o tym każdy sklep internetowy AGD i RTV.

Wypełniacz ma dwa główne zadania. Po pierwsze, ma chronić zawartość paczki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Uderzenia, upadki czy potrząsanie zdarzają się dość często w dłuższej lub krótszej drodze paczki. Po drugie, ma utrzymać produkt na miejscu, zapobiegając jego przemieszczaniu się w trakcie transportu. Odpowiednie zabezpieczenie jest niezwykle ważne, niezależnie od tego czy jest to paczka komercyjna czy jedynie prywatny prezent. Odpowiednio dobrany wypełniacz do pakowania jest niezbędny.

Rodzaje wypełniaczy

Jest wiele różnych typów wypełniaczy. Wszystkie można wykorzystać do zabezpieczenia elektroniki. Jednak każdy wypełniacz do paczek ma swoje właściwości i sprawdzi się do większych lub mniejszych przedmiotów.
Papier kraft, to jedna z najprostszych i najbardziej ekonomicznych opcji. Jest mocny i trwały, a do tego dość sztywny. To sprawia, że doskonale nadaje się do wypełniania przestrzeni w paczce i stabilizowania produktu.
Pianka polietylenowa oferuje doskonałą ochronę przed uderzeniami, a jednocześnie jest lekka. Ten wypełniacz do paczek jest dostępny w różnych grubościach. To pozwala na dopasowanie jej do specyfiki konkretnego urządzenia.

Folia bąbelkowa to z kolei najbardziej rozpoznawalny typ wypełniacza. Oferuje dobrą ochronę przed uderzeniami, a jednocześnie jest lekka i elastyczna. Do większych gabarytów sprawdzi się też mata powietrzna, która posiada dość zbliżone właściwości do folii bąbelkowej.

Chipsy styropianowe są kolejnym popularnym wypełniaczem. Są lekkie i doskonale amortyzują uderzenia, ale mogą generować dużo odpadów. Z tego powodu niekoniecznie są lubiane przed odbiorców przesyłek.

Wypełniacze ekologiczne

Ekologiczne wypełniacze są tym, czego obecnie poszukują firmy. Rośnie bowiem świadomość ekologiczna i oczekiwania odbiorców w tym zakresie. Sprzedawcy rozważają między innymi używanie papieru kraft. Jest to bowiem materiał biodegradowalny i pochodzi z odnawialnych źródeł. Inne ekologiczne alternatywy to chipsy z kukurydzy, które w krótkim czasie ulegają biodegradacji. Coraz częściej wykorzystywana jest też folia biodegradowalna do pakowania. Taka folia posiada odpowiednie oznaczenia, dlatego bez trudu odbiorca może zauważyć, że jest to krok z stronę bardziej ekologicznego podejścia do pakowania towarów.

Powiązane wpisy