Drobne AGD do kuchni czyli co warto w niej mieć

drobne agd

Drobne AGD do przygotowania napojów

W żadnej kuchni nie powinno zabraknąć dobrej jakości sprzętów AGD. Swobodne przygotowywanie różnorodnych posiłków wymaga specjalnych urządzeń z kategorii drobne AGD. Dzięki nim można zaoszczędzić cenny czas.

Trudno wyobrazić sobie poranek bez pierwszej kawy. Miłośnicy tego napoju z pewnością docenią ekspres do kawy Senseo. Ekspresy występują w wielu wariantach – kapsułkowe, kolbowe i automatyczne. Umożliwiają zaparzenie różnych kaw, jak espresso, caffe latte oraz americano. Wybór zależy od preferencji, choć nie brakuje kawoszy decydujących się na klasyczny ekspres przelewowy. W tym wypadku warto także zaopatrzyć się w młynek. Świeżo zmielona kawa zapewnia intensywny smak i aromat.
Do przygotowania zimnych napojów niezbędna może się okazać sokowirówka. W krótkim czasie przygotuje dużą ilość soku, także wyciśniętego z twardszych warzyw korzeniowych. Nie wymaga krojenia składników, sok jest klarowny, a rozwiązanie niskobudżetowe.

Miksowanie i blendowanie

Oprócz podstawowych urządzeń, czyli ekspresu do kawy i czajnika elektrycznego, do najczęściej wybieranych należy blender kielichowy. Praktyczny, zajmujący niewiele miejsca sprzęt. Umożliwia robienie koktajli, smoothie, sorbetów, puree, a nawet kremowych zup. Do największych zalet blendera kielichowego zalicza się dokładne miksowanie. Niektóre modele świetnie sobie radzą z twardszymi produktami i lodem. Na co zwrócić uwagę? Wybrać cichy blender o optymalnej mocy z możliwością regulacji obrotów.

Urządzenia wielofunkcyjne

W poszukiwaniu wyposażenia kuchni warto odwiedzić sklep internetowy AGD. Daje on bowiem możliwość porównania cen i dostępnych modeli oraz lepsze dopasowanie do potrzeb czy stylu kuchni. Od lat na liście najpopularniejszych urządzeń znajduje się malakser. Pozwala na szybsze przygotowanie posiłków i należy do urządzeń wielofunkcyjnych. W związku z tym największą zaletą malaksera jest fakt, że może bez problemu zastąpić kilka mniejszych urządzeń. Jest przy tym łatwy w czyszczeniu i przydatny – przyda się do zagniatania ciasta, ścierania warzyw i owoców na surówki, ubijania i blendowania.
Jakie jeszcze drobne AGD jest przydatne w kuchni? Na uwagę zasługuje opiekacz do kanapek, dzięki któremu śniadanie lub kolacja będą ciepłe i przyjemnie chrupiące. Dlatego też opiekacz sprawdzi się w każdym domu. Ma bowiem ponadczasowy wygląd i niewielki rozmiar umożliwiający przechowywanie w szafce.

Powiązane wpisy